Działki na sprzedaż we Wrocławiu spotykają się z dużym zainteresowaniem osób prywatnych oraz inwestorów, w tym przede wszystkim deweloperów. Największym uznaniem cieszą się te budowlane. Mniejsze są przeznaczane pod budowę domów jednorodzinnych, a większe z myślą o szerszej zabudowie mieszkalnej czy innych obiektach. Sporo takich ofert, choćby z dzielnicy Psie Pole, znajdziesz na WGN. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług także jeżeli szykujesz się nie do zakupu, lecz sprzedaży terenu.

Spis treści
Tereny do kupienia w dzielnicy Psie Pole
Dużo ofert
Różnorodne propozycje
Kto może być chętny na ich zakup?
W różnych miejscach dzielnicy
O co zadbać w kontekście sprzedaży takiego terenu?
Weryfikacja przeznaczenia
Dobrze promowane ogłoszenie

Działki na sprzedaż we Wrocławiu znajdziesz na Psim Polu. Dostępne na osiedlu Zakrzów i w innych częściach dzielnicy

Poszukując działek na sprzedaż we Wrocławiu, warto zwrócić uwagę na Psie Pole. Znajdziesz tam propozycje w okolicach osiedla Zakrzów, ale i zupełnie innych częściach dzielnicy. Widoczna jest dość duża liczba ofert z tego obszaru, wynikająca w znacznym stopniu z tego, iż pozostaje to jeszcze mniej zabudowana część miasta w porównaniu z Krzykami i Fabryczną, czy tym bardziej centrum. Dodatkowo znajdują się tam powierzchnie o różnym profilu. Większość z nich to działki budowlane, lecz nie zawsze pod pojedyncze domy, gdyż część z nich dotyczy większej zabudowy, a inne mają charakter inwestycyjny i są dedykowane większym obiektom. Takie ogłoszenia w dużej mierze interesują zatem znaczących inwestorów.

Sporo dostępnych terenów

Spośród dostępnych działek na terenie Wrocławia, widocznych obecnie w bazie WGN, znaczna część z nich dotyczy właśnie terenów na Psim Polu. Jest to powiązane z tym, że przez długi okres czasu dzielnica była uważana za najmniej atrakcyjną i peryferyjną. Ten obraz ulega pomału zmianie, zwłaszcza, że sporo powierzchni nie tylko Śródmieścia, ale i Krzyków czy Fabrycznej, jest już zabudowanych. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają zatem działki nieco oddalone od centrum, a wraz z tym zaczęła rosnąć i atrakcyjność samego Psiego Pola. Obszar ten rozwija się pod względem mieszkalnym, ale również handlowo-usługowym. To zatem ciekawy teren także inwestycyjnie, zwłaszcza, iż dzięki sporej liczbie ofert, można tu bez problemu znaleźć działkę zgodną z oczekiwaniami.

Różne działki

Na rynku przeważają oferty działek budowlanych, które są też najbardziej poszukiwane. Tych jest najwięcej i na Psim Polu, choć mają one różny charakter. Część jest dedykowana zabudowie jednorodzinnej i doskonale sprawdza się dla osób prywatnych, które poszukują przestrzeni na budowę swojego wymarzonego domu. Niektóre działki dają jednak i możliwość większej zabudowy, dokonywanej przez deweloperów. Oprócz tego na Psim Polu znajdziesz działki budowlane, lecz z przeznaczeniem typowo inwestycyjnym, zatem nie są one dedykowane zabudowie mieszkalnej, lecz choćby biurom, zakładom produkcyjnym, punktom usługowym czy nawet hotelom. Poza tym w dalszych fragmentach dzielnicy pojawiają się propozycje działek rolnych.

Kto może się nimi zainteresować?

W związku z dużą liczbą i to zróżnicowanych ofert, coś dla siebie odnajdzie tutaj właściwie większość kupców w segmencie działek. Poza terenami pod domy, największą działalność na tym rynku podejmują deweloperzy. Poszukują oni różnych interesujących ofert w obrębie Wrocławia i coraz częściej kierują swój wzrok na Psie Pole. To ciekawa dzielnica pod kątem budowania tam obiektów dedykowanych usługom czy po prostu pod przeznaczenie biurowe lub przemysłowe. Nie brakuje jednak i deweloperów podejmujących się inwestycji typowo mieszkaniowych. Obecnie coraz więcej takich projektów pojawia się bliżej obrzeży miast, w spokojniejszych i cichych okolicach. Część osiedli na Psim Polu doskonale wpisuje się w taką charakterystykę.

W różnych częściach dzielnicy

Wskutek tego, że Psie Pole nie jest jeszcze tak zabudowane jak inne dzielnice, działki można tu kupić niemal w dowolnej części. Pod kątem budowy domów czy innej mniejszej zabudowy mieszkalnej, interesujący może być zachodni fragment dzielnicy, a więc rejony takie jak Świniary czy Lipa Piotrowska. W kontekście trochę większych bloków czy obiektów usługowych, dobrym pomysłem może być działka w bardziej centralnie położonych obszarach, w pobliżu drogi krajowej 98, gwarantującej przy okazji dobre połączenie z innymi częściami Wrocławia, co dotyczy choćby Sołtysowic czy położonego kawałek dalej osiedla Zakrzów. Interesujące propozycje pojawiają się i na wschodnim skraju Psiego Pola, choćby w pobliżu Lasu Strachocińskiego. To ponownie tereny szczególnie atrakcyjne z perspektywy osób nastawionych na budynki mieszkalne w kameralnej i naprawdę spokojnej okolicy.

Proces sprzedaży działki
fot. pexels.com

Sprzedam działkę we Wrocławiu. O co zadbać?

Jeżeli podjąłeś decyzję o sprzedaży działki we Wrocławiu, to w pierwszej kolejności powinieneś zajrzeć do dokumentacji, by przekonać się jak zakwalifikowany jest taki teren i co może na nim powstać. Z myślą o szybkim i sprawnym przejściu całego procesu, skup się na przekazywaniu potencjalnym nabywcom bardzo konkretnych informacji. Zwiększa to wiarygodność w oczach odbiorców i zachęca inwestorów, którzy rzeczywiście są gotowi podjąć się takiej transakcji w niedługiej perspektywie czasowej. Kluczem do przyciągnięcia interesantów, jest dotarcie do dużego grona potencjalnych klientów, więc zachęcamy do skorzystania z pomocy WGN, w celu opublikowania ogłoszenia o dużym zasięgu. Podobnie jak przy innych nieruchomościach, istotne są kwestie związane z prezentacją sprzedawanego miejsca. Przede wszystkim zadbaj o dobre zdjęcia z różnej perspektywy, a czasem warto podjąć się i pewnych działań na samym terenie, żeby prezentował się on atrakcyjnie dla oglądających.

Sprawdzenie statusu

Absolutnie pierwszym działaniem jest sprawdzenie statusu działki, co daje podstawowy pogląd na to czy mowa o terenie rolnym, budowlanym, leśnym czy potencjalnie jeszcze innym. Pomocne okażą się tutaj dwa dokumenty: Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy, a przede wszystkim Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Ten drugi jest kluczowy, gdyż to tam podane będą największe szczegóły. Można się wtedy dowiedzieć czy możliwe jest wybudowanie tam domu jednorodzinnego, większej zabudowy mieszkalnej czy może są to tereny dedykowane innym obiektom, usługowym lub o jeszcze odmiennym charakterze. To podstawowe informacje, które trzeba przekazać potencjalnym nabywcom, ponieważ to na tej podstawie zgłoszą się do Ciebie konkretni nabywcy, którzy będą wiedzieli, iż dana działka jest zgodna z ich zapotrzebowaniem. Zwłaszcza deweloperzy szukają głównie terenów budowlanych i w zasadzie gotowych pod budowę, dzięki czemu mogą tam szybko rozpocząć swoje inwestycje.

Ogłoszenie o szerokim zasięgu i z pełnymi informacjami

Oczywiście kluczem do sprzedaży jest przygotowanie dobrego ogłoszenia. Uwzględnij w nim informacje ze wspomnianego planu zagospodarowania, podając rodzaj działki i dopuszczalne możliwości jej zabudowy. Ważną kwestią jest uzbrojenie terenu, które będzie interesowało każdego nabywcę. Szczególnie doceniane będą oczywiście obszary z gotowym dostępem do mediów. Warto poruszyć temat okolicy działki, podkreślając atuty z perspektywy potencjalnych nabywców. Gdy jest to teren dedykowany pod budynek jednorodzinny lub inną zabudowę mieszkalną, to dobrze jest się odnieść do kwestii komunikacyjnych, bliskości szkół, placówek medycznych czy obiektów usługowych. Ogłoszenie koniecznie musi być poparte dobrą dokumentacją zdjęciową. Zadbać o odpowiedniej jakości fotografie z różnych ujęć - wykonaj je przy dziennym świetle i najlepiej w ładny dzień, dzięki czemu teren będzie się prezentował lepiej. Poza tym możesz dołączyć grafikę w postaci rzutu działki, co od razu dobrze zobrazuje jej układ i kształt, a to ułatwia odbiorcy wyobrażenie sobie potencjalnego zagospodarowania terenu. Oczywiście ogłoszenie musi być mocno promowane, żeby dotrzeć do możliwie jak największego grona nabywców. Zachęcamy tutaj do skorzystania z pomocy Wielkiej Giełdy Nieruchomości. Działania mające na celu przygotowanie nieruchomości do sprzedaży, można i podjąć na samej działce. Nie warto zwykle wykonywać tam wielkich ruchów, lecz drobne prace w postaci wykarczowania krzaków, skoszenia trawy lub sprawdzenia czy znajdujący się na miejscu płot jest w całości i nie posiada jakiś dziur, może zwiększyć atrakcyjność terenu już podczas samego oglądania działki przez zainteresowanego klienta. We Wrocławiu dostępnych jest dość dużo działek na sprzedaż, a znaczna część z nich ulokowana jest na Psim Polu. To różne propozycje, dedykowane osobom prywatnym czy deweloperom. Osobom poszukującym takich terenów, polecamy propozycje z WGN. Możemy również pomóc w sprzedaniu terenu, gdy opublikujesz u nas szeroko dostępne ogłoszenie!